OCYNKOWNIA OGNIOWA

Cynkowanie metodą wirową już dostępne!

Miło nam poinformować, że na przełomie 2016-2017 roku w ramach działań rozwojowych firmy EKOCHRON otworzyliśmy najnowocześniejszą w regionie cynkownię ogniową. Budowana od podstaw nowa hala wraz z cynkownią, swoją pełną moc przerobową uzyskała w marcu 2017r.

Cynkownia dysponuje wanną o wymiarach 2000 x 900 x 1500 o wydajności 24t/24h stosując metodę cynkowania na zawieszkach.

Nasze powłoki cynkowe są wykonywane zgodnie z normą PN-EN 1461. Z uwagi na specyfikę procesu grubość, a tym samym skuteczność antykorozyjna warstwy cynku jest dużo większa niż cynku galwanicznego i w zależności od grubości pokrywanego materiału wynosi co najmniej 35 µm. Taka warstwa cynku zapewnia ochronę antykorozyjną stali nawet na kilkadziesiąt lat.

Dysponując wydziałem produkcyjnym, cynkownią i lakiernią proszkową firma EKOCHRON może kompleksowo realizować różnego rodzaju zlecenia zapewniając najwyższej jakości usługi i wyroby. Czego potwierdzeniem, może być wdrożony i stosowany od lat System Zarządzania Jakością PN-EN ISO-9001.

Firma EKOCHRON znajduje się na terenie RSP Promień w Ogrodzonej. Zatrudnia około 70 pracowników ze Śląska Cieszyńskiego będąc jednym z największych pracodawców w gminie Dębowiec.

Nr kontaktowy do spraw związanych z cynkownią: 503 776 691